Hakkımızda

Kulübümüz 2006 yılında Yeşilköy’de faaliyetlerine başlamıştır. Sporun bir eğitim aracı olarak çocuklarımızın her yönden gelişmesinde büyük rol oynadığı bilinmektedir. Sportif oyunlara bir ekip üyesi olarak katılma;çocuklarımızda yardımlaşma, beraber çalışma, diğer ekip elemanlarına ve oyun düzenine saygılı olma gibi duyguları geliştirdiği, Sosyal ilişki ve bağları kuvvetlendirdiği bilinmektedir.

Yapılan araştırmalar, bedensel aktiviteler yoluyla fiziksel ve psiko-sosyal alanlarda kazanılan davranışların günlük yaşamda gerekli ve ilgili benzer durumlara transfer olduğunu göstermiştir. Çocuğun bu sosyal davranışları kazanabilmesi yaptığı sporun oyunun çeşidine, niteliğine, takım arkadaşlarının ve çevresinin durumuna bağlıdır. Spor alanları çocukların sosyalleşmesi için en iyi ortamlardır. Çünkü spor çocuk için ciddi ve amaçlı bir uğraşıdır.

Kulübün kuruluş amacı, ortaya konacak farklı organizasyon ve finans modeli ile amatör branşlarda faaliyet gösteren kulüplere örnek oluşturmak ve tamamen alt yapı çalışmalarına ve alt yapı antrenörlerine yönelik, yaygın spor yapma ve yaptırma olanağı sağlamaktır.

Her çocuğu potansiyel sporcu olarak kabul eden kulübümüz sürekli gelişmeye dayalı araştırma ve kalite yönetimi anlayışıyla sporculara eksiksiz, çağdaş altyapı hizmetleri sunmayı temel görevi sayar. Deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde her yaşa yüzme dersleri vermekteyiz. Su sporunu sevdirmeyi amaç edinmiş okulumuz, bu alanda bilinçli sporcular yetiştirmeyi de görev edinmiştir. Genel koordinatörümüz Zafer EKİCİ ve deneyimli ekibi ile sizlere yüzme sporunu sevdirerek zevkle öğretmeye yardımcı olacaktır.

Yüzme sporun da ki en büyük problem insanların suya alışamamaları veya sudan korkmalarıdır. Eğitimimiz esnasında suyu sevdirme, suda nefes alabilme, suda hareket edebilme gibi temel eğitimleri veriyoruz. Daha sonraki aşamada ise tüm yüzme stillerini öğretiyoruz.

Ulus spor akademi Kulübü olarak 2017 yılında yeni tesisimizde yerimizi aldık. Beylikdüzü Spor Kompleksi’nde gerçekleştirdiğimiz eğitimlerle geleceğin yüzücülerini yetiştirmek hedefindeyiz.

Beylikdüzü’ndeki yüzme okulumuz tüm yaş grupları için uygun bir eğitim ortamı sunmaktadır. beylikdüzü yüzme okulunda görev yapan tüm Antrenörlerimiz akademi mezunu ve alanında deneyimli olup, her bir öğrenciye bireysel ve grup olarak eğitim vermektedir. Beylikdüzü yüzme Beylikdüzü yüzme Kursumuzda temel yüzme ileri seviye yüzme teknikleri ve altyapı takımlarında hizmet vermektedir.Kurslarımız hafta sonu ve hafta içi gruplar halinde verilmektedir. Ayrıca yüzme okulumuz birebir antrenman programı hazırlamaktadır.Eğitim verdiğimiz kurslar sayesinde sporcularımız hem sağlıklı bir yaşam sürmekte hemde çok iyi derecede yüzme eğitimi almaktadır.Ayrıca sporcularımız yüzme tekniklerini öğrendikten sonra federasyon takviminde yer alan yarışmalarına katılmaktadır. Beylikdüzü yüzme kursumuza katılarak hem keyifli bir zaman geçirebilir, hem de sağlıklı bir yaşam için önemli bir adım atabilirsiniz. Eğitimlerimize katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.